Hochzillertal en Hochfügen

Achttienhonderd meter verval, en twee ingangen die negenhonderd meter schelen

  • 1.822 m verval
Hoogte
552–2.374 m
Pistes
86,4 km
Liften
37
Vanaf Utrecht
938 km
Regio
Tirol

Hochzillertal-Hochfügen: skigebied in het Zillertal

Hochzillertal-Hochfügen heeft 86,4 kilometer piste met een moeilijkheidsgraad, waarvan 13,6 kilometer zwart. Het gebied zet zelf 94 kilometer vooraan; het verschil zijn skiroutes en een snowpark, en dat staat bij de bronnen.

Van 552 tot 2.374 meter is ruim achttienhonderd meter verval, en dat is van de zestien gebieden op deze site alleen bij Sölden groter. Dat komt hier niet doordat de top hoog ligt maar doordat het dal laag ligt.

Waar ligt Hochzillertal-Hochfügen?

Het gebied ligt in Tirol, aan de westkant van het Zillertal, en heeft twee ingangen die ver uit elkaar liggen. Aschau im Zillertal ligt op 567 meter in het dal en telt 1.820 inwoners; Hochfügen ligt op 1.474 meter, ruim negenhonderd meter hoger.

Dat verschil is de keuze die je hier maakt. Slaap je in Hochfügen, dan sta je 's ochtends op de sneeuw; slaap je in het dal, dan begin je elke dag met een gondel of een autorit omhoog.

Hoeveel blauw, rood en zwart ligt er?

Het gebied noemt 29,7 kilometer blauw, 43,1 rood en 13,6 zwart. Dat is samen 86,4, en daarnaast noemt het 3,6 kilometer skiroute en 2,9 kilometer snowpark, die niet in de balk zitten.

Met de helft rood en een zesde zwart is dit geen gebied waar je leert skiën. Onze eigen meting telt 29 zwarte pistes, waarvan de laagste tot 612 meter doorloopt, dus het zwart zit hier niet alleen boven in de bak.

Hoe hoog kom je in Hochzillertal-Hochfügen?

Van 552 tot 2.374 meter in onze meting. Het dalstation is het laagste van de zestien gebieden op deze site, en dat is precies waarom het verval zo groot uitvalt: de top is met 2.374 meter niet uitzonderlijk hoog.

Een laag dalstation heeft een prijs, want de onderste kilometers liggen op de hoogte van een weiland. Wat er onderin ligt is dus het eerste wat het seizoen in en uit gaat.

Wat voor liften hangen er?

Zevenendertig installaties volgens het gebied, dat de twee helften samen beschrijft. Een verdeling per soort geeft het nergens, dus op deze pagina staat het totaal wel en de verdeling niet.

Onze eigen meting telt er 35 en zit daar dus dicht bij. Die meting ziet 6 gondels, 11 stoeltjesliften, 16 sleepliften en 2 lopende banden, en zestien sleepliften op vijfendertig installaties is veel.

Hoe verhoudt het zich tot de rest van het Zillertal?

Van de 28 Oostenrijkse skigebieden boven de vijftig kilometer piste liggen er drie in het Zillertal, elk met een eigen skipas. Hochzillertal-Hochfügen is er daar één van en op dit moment de enige die op deze site staat.

Wat dit gebied onderscheidt is het verval en de hoge instap bij Hochfügen. Wie in het Zillertal vooral omvang zoekt heeft twee buren om naar te kijken; wie hoogtemeters wil maken zit hier goed.

Hoe lang rij je naar Hochzillertal-Hochfügen?

Vanaf Utrecht naar Hochfügen is het 938 kilometer, ruim negen en een half uur. Dat is gerekend zonder file en zonder pauze, dus in het echt ben je langer onderweg.

De laatste kilometers zijn wel een klim naar 1.474 meter. Aankomen in het donker met sneeuw op de weg is daar een ander soort laatste half uur dan een dalrit naar de SkiWelt, waar je op 609 meter uitstapt.

Hoeveel pistekilometers heeft Hochzillertal-Hochfügen?

Blauw · makkelijk
29,7 km
34%
Rood · gemiddeld
43,1 km
50%
Zwart · zwaar
13,6 km
16%
Totaal86,4 km100%

Hoe hoog ligt Hochzillertal-Hochfügen?

1.822 meter hoogteverschil tussen dal en top

2.374 mhoogste punt552 mdalstation
Pistekaart Hochzillertal-Hochfügen
Getekend uit OpenStreetMap, geometrisch juist en dus geen panorama: hellingen achter een bergkam zijn niet zichtbaar. Voor navigatie op de berg is de officiële pistekaart van het gebied beter.

Bronnen

Pistekilometers, de verdeling per moeilijkheidsgraad en het aantal liften zijn de opgave van de Skiliftgesellschaft Hochfügen, van de pisten-highlights-pagina van hochfuegenski.com, geraadpleegd op 2 september 2026. Het gebied schrijft "Insgesamt 94 km", uitgesplitst als "Leicht (blau): 29,7 km", "Mittel (rot): 43,1 km", "Schwer (schwarz): 13,6 km", "Skiroute: 3,6 km" en "Park: 2,9 km", en het noemt "94 Pistenkilometer und 37 moderne Aufstiegsanlagen" die het "im Verbund mit Hochzillertal" aanbiedt. Dezelfde vijf getallen staan ook op de Engelse versie en op de pagina met geopende liften en pistes.

Die vijf tellen op tot 92,9 en niet tot de 94 die erboven staat, en het verschil van 1,1 kilometer legt het gebied nergens uit. Deze pagina houdt 86,4 aan, de som van de drie moeilijkheidsgraden, in de balk en in de kerngegevens. Dat is het enige getal dat per graad is uitgesplitst; met 94 bovenaan zou de balk er ruim zeven kilometer onder blijven zonder dat de pagina dat verschil kan verantwoorden. Zelfde keuze als bij Kitzbühel.

Een verdeling per liftsoort geeft het gebied niet. Daarom staat het totaal van 37 wel op deze pagina en is er geen liftenwidget, net als bij Saalbach.

Hoogtes, het aantal pistes per graad, de dorpshoogtes, de afstand en de pistekaart hebben wij zelf gemeten uit OpenStreetMap via OpenSkiMap, stand 2 september 2026. © OpenStreetMap-bijdragers, ODbL. Die meting komt voor dit gebied uit op 81,0 kilometer piste en 35 installaties, en ligt daarmee dicht bij de opgave. Dorpshoogtes uit de ele-tag in OpenStreetMap, het inwonertal van Aschau im Zillertal uit hetzelfde knooppunt. Reistijd berekend met OSRM vanaf Utrecht bij vrije doorstroming, met Hochfügen als bestemming.

Over langlaufloipe staat op deze pagina niets: voor dit gebied levert onze meting geen loipe op, en een getal uit een andere bron zou niet naast de rest te leggen zijn.

Er staan geen skipasprijzen op deze pagina. Vergelijkingen met andere gebieden gaan over de zestien Oostenrijkse skigebieden die op deze site staan.

Foto: "Hochzillertal Kaltenbach 2012" door Willi Wallroth via Wikimedia Commons, publiek domein. Bijgesneden en verkleind.